Letiště Mladá Boleslav

U nás se stále něco děje

Letiště Mladá Boleslav (LKMB)

Letiště Mladá Boleslav je pro svou výhodnou polohu, dvě vzletové dráhy s celoročně použitelným povrchem a solidní zázemí významným poskytovalatelem leteckých služeb veřejnosti v regionu a oblíbeným vzdušným přístavem mnoha provozovatelů z oblasti všeobecného letectví. Je vlastněno a provozováno Aeroklubem Mladá Boleslav – obč. sdružením, který věnoval obrovské úsilí na zachování existence tohoto nádherného letiště a v současnosti se věnuje rozvoji letiště hlavně směrem poskytnutí zázemí a zkvalitnění služeb leteckým provozovatelům.

Pro výše jmenované přednosti letiště, ale také pro korektní přístup vlastníka letiště poskytující stabilní podnikatelské prostředí leteckým provozovatelům, zvolilo si toto letiště jako svojí domácí leteckou základnu desítky vlastníků soukromých letadel a s výbornými partnerskými vztahy tu dlouhodobě kooperuje několik firem poskytujících letecké služby. Půjčovnu ULL letadel a výcvik na nich zde provádí pilotní akademie KLIFI Air, prodej, servis vrtulníků Robinson a výcvik na nich zajišťuje firma Nisa Air, tandemové seskoky nabízí firma Tandemy Kantor, prohlídky a letové ukázky nádherné sbírky replik historických letadel nabízí Nadační Fond letadlo Metoda Vlacha, vyhlídkové lety a výcvik na kluzácích a motorových letadlech provádí místní Aeroklub.

Pokud máte zájem o využití jakékoliv z výše uvedených služeb, a nebo chcete jen přijít „posedět“ a u kávy sledovat letecký provoz, rádi Vás na našem letišti uvítáme.

Kudy k nám