Tečka za 10. DLD

Napsal admin. Publikováno v 10. DLD

JAS39 Gripen

Jubilejní 10. Dobový letecký den je za námi. V tomto ročníku jsme divákům nabídli ve čtyřhodinovém programu 53 vystupujících letadel, 23 letadel bylo vystaveno na statických stojánkách spolu s nepřeberným množstvím vojenské historické techniky. Opět se nám podařilo do Mladé Boleslavi přitáhnout divácky nejatraktivnější letadla – veterány 2. světové války, moderní stíhací letouny i akrobatické speciály. Velký důraz jsme tradičně kladli na nabitý program bez prodlev, aby měl divák v každém okamžiku co sledovat, uspořádání stojánek umožnilo divákům prohlédnout si všechny vystavené unikáty z bezprostřední blízkosti. Podařilo se využít kouzla malého letiště a navodit dobovou atmosféru oslavující milníky letectví.

fotografie Zdeněk Ježek

O tom, že jsme takto dokázali oslovit veřejnost, získali množství fanoušků a prosadili se vedle již zavedených leteckých dnů, svědčí každým ročníkem se zvyšující návštěvnost, která letos dosáhla účasti přes 9.000 diváků. Tímto Vám všem, účastníkům, divákům a příznivcům Dobových leteckých dnů děkujeme za podporu a účast.

fotografie Miloš Jenčík

Již teď organizační tým připravuje další ročník, ve kterém zohlední zkušenosti získané při letošní akci a připraví divákům ještě atraktivnější pohodový 11.Dobový letecký den. Těšíme se na Vás v Mladé Boleslavi v červnu 2016…

fotografie Tomáš Kovařík

Odkazy na galerie s více fotografiemi:

Zdeněk Ježek
Miloš Jenčík
Tomáš Kovařík
Jiří Bergman/galerie 1, galerie 2, galerie 3, galerie 4, galerie 5,

Trackback from your site.

Vložit kometnář

Kudy k nám